6 kwietnia grupa V wystąpiła dla kolegów z Przedszkola Publicznego nr 4 oraz kolegów z "Jedyneczki".

Podczas spotkania wszyscy przenieśliśmy się do krainy "Figurolandii" gdzie wszystko było zrobione z figur: kół, kwadratów, trójkątów i prostokątów. Pewnej nocy zły Czarodziej skłócił figury - każda chciała być najważniejsza. Tak oto powstała "Sprzeczka figur". Starszaki doskonale wcieliły się w role mieszkańców Figurolandii. Na szczęście figury się pogodziły i długo oraz szczęśliwie żyły.

Po spektaklu na dzieci czekały zagadki dotyczące figur geometrycznych, magiczny worek z figurami w środku, które można było rozpoznawać dotykiem oraz piosenka o "Figurakach". Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Spotkanie było elementem realizacji programu autorskiego "Jeyneczka w ruchu z muzyką w uchu" (O. Małkiewicz, H. Kłyś).

Serdecznie dziękujemy za przybycie :)

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Kamila Michalczyk