Jedyneczka stara się jak najlepiej przybliżać przedszkolakom zwyczaje związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Każda grupa poznaje symbolikę świąt poprzez ubieranie choinki, składanie życzeń, wspólne kolędowanie.

Tradycją naszego przedszkola jest spotkanie bożonarodzeniowe, które wnosi niezwykły nastrój. We wtorkowy poranek nie tylko dzieci powtarzały słowa i melodie przygotowanych kolęd i pastorałek, ale także personel utrwalał w pamięci swoje kwestie. To już kolejny rok, kiedy na scenie występowali zarówno nasi mali milusińscy, jak i dorośli-pracownicy przedszkola.

Na początku tego wyjątkowego spotkania Pani Dyrektor Jolanta Szyszka powitała wszystkich zgromadzonych i naszych miłych gości, którymi byli m.in.: Ksiądz Proboszcz Marian Demarczyk, Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 4 w Ozimku Bogusława Wnęk-Chyra, grupa starszaków z Przedszkola Publicznego Nr 4 w Ozimku. Następnie głos został oddany przygotowanym już na scenie aktorom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby umilić i przybliżyć historię i tradycje związane z tymi jakże magicznymi świętami. Pomysłodawcą i autorem tegorocznych jasełek jest pani Anna Tracz. Większość pań, z którymi dzieci spotykają się na co dzień w przedszkolu, w tym dniu pokazała się z nieco innej strony. Otóż wcieliły się w różne role: psa, kota, gospodarzy, dzieci, anioły, owce, barany, kury, koguty, krowy, cielaki… Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Na scenie nie zabrakło również miejsca dla naszych przedszkolaków. Każda grupa dzieci z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiała, dostarczała wszystkim zgromadzonym gościom niezwykłych doznań i wzruszeń poprzez śpiewanie kolęd i pastorałek. Nasze kochane starszaki dały prawdziwy popis. Zaśpiewali w trzech językach! Polskim, niemieckim i angielskim. Serdeczne podziękowania należą się dzieciom z Przedszkola Publicznego Nr 4 w Ozimku, które także przygotowały i zaśpiewały piękną piosenkę.

Kończąc to wyjątkowe spotkanie Pani Dyrektor oraz Ksiądz Proboszcz przekazali wszystkim płynące prosto z serca życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a aniołek rozdawał mały, słodki upominek.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie.

Opracowała: Kamila Michalczyk

Zdjęcia: Marcin Widera

Galeria
 do góry