08 grudnia odbyło się drugie spotkanie z serii bajkoterapii, które prowadzi Pani Ania Kępkowska z Biblioteki Gminnej. Bajkoterapia to fantastyczna metoda, w której dzieci w przyjaznej atmosferze poznają świat uczuć i obowiązujących norm społecznych. Odnajdują siebie, znajdują potrzebne treści i rozwiązania. Uczą się i próbują. Testują rzeczywistość na bezpiecznym gruncie.

Tego poranka Pani Ania zabrała dzieci w świat skrzata Filipa, który miał problem z panowaniem nad emocjami. Gdy tylko Filip się złościł wulkan wybuchał i niszczył królestwo. Wszystko zmieniło się gdy skrzat spotkał Czarodzieja, który nauczył go jak może radzić sobie ze złością.

Analiza bajki pozwoliła pokazać przykre strony złości, tego co się z nami dzieje podczas gniewu i jak łatwo wtedy kogoś skrzywdzić. Podczas spotkania dzieci utrwaliły sposoby bezpiecznego odreagowania złości, np. liczenie do 10, rwanie i gniecenie starych gazet, tupanie i krzyk w „Sali złości” oraz energiczne rysowanie po kartce.

Ciekawe jaka przygoda czeka nas na kolejnym spotkaniu z Panią Anią…

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz