25 listopada w „Jedyneczce” zrobiło się jeszcze przyjemniej niż zwykle, a to za sprawą pluszowych misiów, które tego dnia licznie przybyły do naszego przedszkola. W piątek, każda grupa hucznie i uroczyście świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło tańców, piosenek, kolorowanek i zagadek dotyczących naszych ulubieńców.

Starszaki postanowiły tego dnia pokazać swoim pluszakom Bibliotekę dla Dzieci w Domu Kultury. Ubrały się stosownie do pogody, utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i wyruszyły.

Na miejscu ,zarówno na dzieci jak i na misie, czekała niespodzianka… Biblioteka zmieniła się w salę urodzinową. Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania historii „narodzenia się” pluszowego misia, później rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące misiów brunatnych (pochwalić muszę 100% poprawnych odpowiedzi). Atrakcji było bez liku: rysowanie niedźwiedzi z zawiązanymi oczami, próbowanie nowych smaków (nie tylko niedźwiedzich), odgadywanie nazw najpopularniejszych animowanych misiów na świcie, szukanie największego, najmniejszego, najbardziej kolorowego misia wśród naszych maskotek, misiowe piosenki, tańce, oraz zabawy w kole. Ukoronowaniem spotkania był tort! Głośno zaśpiewaliśmy „100 lat”, zdmuchnęliśmy świeczki i ze smakiem zabraliśmy się za zjadanie słodkości. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kolorowy balonik. Ach co to były za urodziny!

Serdecznie dziękujemy Pani Wiesi i Pani Ani za zorganizowanie wspaniałej uroczystości.

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Anna Kępkowska

 

Galeria
 do góry