14 września 2016 roku w „Jedyneczce” odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Odbiorcami szkolenia - warsztatów były dzieci wszystkich pięciu grup naszego przedszkola z podziałem na młodszych i starszych.

Dzięki ciekawemu przekazowi Pana Jacka Grybalow z Grupy Ratowniczo-Medycznej „Medicus” dzieci dowiedziały się jak odpowiednio reagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Ratownik medyczny nie tylko poinformował małych słuchaczy co należy robić w poszczególnych sytuacjach, ale też sprawdzał ich wiedzę z tego zakresu. Teorii towarzyszyła praktyka i obejmowała także możliwość przećwiczenia przez maluchy prostych czynności.
W ramach nagrody za odwagę lub trafną odpowiedź dzieciaki otrzymywały naklejki.

Z pewnością każdy z nas spotkał się już z zagrożeniem życia. Czy na pewno potrafimy się odpowiednio zachować? Pamiętajmy, że wtedy liczy się każda sekunda. Dlatego istnieje potrzeba uświadamiania nawet najmłodszych co należy robić.

Nasi przedszkolacy zapamiętali numery alarmowe i najważniejsze informacje. Zaangażowanie i zainteresowanie dzieci można zaobserwować na zdjęciach załączonych w galerii.

Warto dodać, że nasze Przedszkole przystąpiło do realizacji programu Grupy Ratonoczo-Medycznej Medicus „Szpital Pluszaka”.

Opracowała: Kamila Michalczyk

Galeria
 do góry